Emballage och brevpåsar

1 Visa alla 5 produkter | Sida 1 av 1 |
Bubbelpåse Airpro

AirPro bubbelpåsar erbjuder utmärkt skydd för känsligt fraktgods. Denna populära förpackning är lätt som luft och lika skyddande som en kudde. Det yttre lagret av robust FSC® kraftpapper ger hög rivhållfasthet, medan den starka luftkudden är stöt- och vattentålig.

AirPro skyddar stötkänsliga varor som presenter, reklamartiklar, prover, reservdelar, CD/DVD, accessoarer, elkomponenter mm. Perfekt för e-handel! Det högkvalitativa kraftpappret gör att din försändelse sticker ut från mängden och kan tryckas med din design. AirPro är den idealiska lösningen för känsliga varor – helt enkelt för allt som behöver skyddas i posten. FSC godkänt papper och bubbelplast  av minst 20% återvunnen plast.

Enkelt att avskilja papper och plast för returhantering till materialåtervinning. 

Vadderad Påse Sumo Sumo En bubbelpåse utan plast! Tillverkad i 100% återvunnet papper och 100% återvinningsbar. Väger ca hälften så mycket som en standard vadderad påse. Förslutes med självhäftande remsa.
5 produkter | Sida 1 av 1 | 1