Emballage och brevpåsar

5 produkter
Bubbelpåse Airpro AirPro

AirPro bubbelpåsar erbjuder utmärkt skydd för känsligt fraktgods. Denna populära förpackning är lätt som luft och lika skyddande som en kudde. Det yttre lagret av robust FSC® kraftpapper ger hög rivhållfasthet, medan den starka luftkudden är stöt- och vattentålig.

AirPro skyddar stötkänsliga varor som presenter, reklamartiklar, prover, reservdelar, CD/DVD, accessoarer, elkomponenter mm. Perfekt för e-handel! Det högkvalitativa kraftpappret gör att din försändelse sticker ut från mängden och kan tryckas med din design. AirPro är den idealiska lösningen för känsliga varor – helt enkelt för allt som behöver skyddas i posten. FSC godkänt papper och bubbelplast  av minst 20% återvunnen plast.

Enkelt att avskilja papper och plast för returhantering till materialåtervinning. 

Vadderad Påse Sumo Sumo En bubbelpåse utan plast! Tillverkad i 100% återvunnet papper och 100% återvinningsbar. Väger ca hälften så mycket som en standard vadderad påse. Förslutes med självhäftande remsa.
5 produkter